Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Hvala vam za vašo pomoč.

A A A

Od nedelje 10. januarja do četrtka 14. januarja 2016 je na zimske svetovne predigre specialne olimpijade odpotovalo dvanajst slovenskih športnic in športnikov s spremljevalci.

Slovenka reprezentanca se je v predigrah predstavila v alpskem smučanju, smučarskem teku in krpljanju.

Iz Scladminga so cel teden prihajale vesele novice o dosežkih slovenskih specialnih olimpijcev. Na sloviti progi Planai so tekmovali alpinci in dosegli medalje.

Drugi del ekipe katere člani so bili tudi športniki iz Centra za usposabljanje delo in varstvo iz Črne na Koroškem je nastopil v bližnjem Ramsau.

Prav vsi tekmovalci iz CUDV Črna so osvojili medalje in v zelo pestrih vremenskih razmerah dokazali svojo voljo, pripadnost športu in specialnoolimpijskemu gibanju.

V teku na smučeh je Anita Rednak iz Črne osvojila dve zlati medalji ( štafeta 4x 1km in tek na 500 m ) in srebrno v tekmi na 1. km. Maja Kac – prihaja iz VDC Muta je osvojila dve zlati medalji v krpljanju ( disliplini 400m in 200 m ) , Nataša Golob iz VDC Slovenj Gradec je osvojila zlato na 200 m in srebro na 100m ; Tomaž Ozimic pa je osvojil srebni medalji na 100 m in 200 m .

Iz CUDV sta spremljala športnike tudi trenerja Špela Mlinar in Brako Repnik, Silvo Polc pa je bil v Schladmingu v vlogi tehničnega delegata Specialne olipijade za krpljanje.

Še en lep uspeh športnikov iz CUDV Črna – iskrene čestitke !